Porady ekspertów

Uwaga na chińskie firmy z branż chemicznych, papierniczych i metalurgicznych.

Drodzy Czytelnicy,

Chcielibyśmy zakomunikować wszystkim obecnym i przyszłym importerom by uważać na chińskie firmy z branży chemicznej, papierniczej i metalurgicznej.

W ostatnim czasie jeden z naszych klientów zgłosił do nas firmę Qingdao Lianxin Import & Export w sprawie domniemanego oszustwa. Po sprawdzeniu przez naszych pracowników okazało się, że jest to oszust. Przy tym nasi chińscy pracownicy zaznaczyli, że w tych branżach często pojawiają się nieuczciwi sprzedawcy.

Firma sprawdzona przez nas jest typową firmą, która oferuje produkty z wyżej wymienionych gałęzi biznesu. Sama firma korzysta z 4 rożnych stron, jak też zobaczycie wyglądają one profesjonalnie:

Jak się ustrzec przed oszustami?

Po pierwsze sprawdzić naszą czarną listę:
 
Lub też skorzystać z zagranicznych stron takich jak ta:
 
Gdy nie znajdziemy naszego kontrahenta, można wówczas samodzielnie poszukać dodatkowych informacji o nim. O tym jak to robić możecie np. poczytać w tym miejscu:

Mimo, że jesteśmy narodem zaradnym i chcemy robić wiele rzeczy na własną rękę, tak pewne rzeczy należy oddać w ręce profesjonalistów. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych weryfikacji firm chińskich oferowanych przez nas lub też inne firmy. Koszt około 400zł nie jest raczej wysoką ceną w stosunku to pieniędzy, które chcemy zainwestować w import, a przynajmniej wówczas mamy pewność z kim mamy kontakt, a przy okazji oszczędzamy czas i nerwy.

W ramach profesjonalnych raportów możecie uzyskać:
– aktualne dane teleadresowe firmy wraz z osobami kontaktowymi,
– oficjalne dane bankowe firmy,
– datę powstania i formę działalności firmy,
– miejsce produkcji towaru,
– posiadane certyfikaty,
– dokumenty rejestracyjne firmy,
– zezwolenia na prowadzenie działalności,
– licencja eksportowa.
 
Ponadto w takich raportach możecie się dowiedzieć czy Wasz kontrahent to bezpośredni producent czy tylko pośrednik, a także uzyskać porady i opinie czy warto rozpocząć rozmowy z tym konkretnym chińskim eksporterem.
Więcej informacji o weryfikacji chińskich kontrahentów w tym miejscu:

Powstaje, więc pytanie czy warto zaoszczędzić około 400zł przy ryzyku stracenia kilku tysięcy dolarów? Na to pytanie jednak musicie odpowiedzieć sobie sami.

Z poważaniem,

Zespół BigChina 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.