Rynek walut

Jak zaoszczędzić na przelewie do Chin? 5 darmowych transakcji na początek

Aby zwiększyć konkurencyjność cenową swojej oferty należy między innymi rozważnie dobierać partnerów biznesowych – dotyczy to także przelewów międzynarodowych, w szczególności do takich krajów jak np Chiny czy Indie, gdzie koszty przelewów mogą sięgać nierzadko kilkunastu procent od wartości transakcji.

Zacieśnianie biznesowych relacji i wzrost liczby transakcji niesie ze sobą konieczność ich bezproblemowej obsługi. Zwiększenie się wolumenu transakcji finansowych pomiędzy polskimi i chińskimi przedsiębiorcami to wyzwanie, dlatego tak ważne jest wsparcie oraz wprowadzenie różnego rodzaju ułatwień. To się już dzieje. Krok w tym kierunku, wykonało TransferGo. Firma zajmuje się przesyłaniem środków finansowych w 45 krajach, od niedawno oferująca swoje usługi również na rynku chińskim. Dla przedsiębiorców wykonujących zagraniczne operacje oznacza to spore oszczędności.

Chiny to kolejny kraj w którym uruchamiamy usługę szybkich i bezpiecznych przelewów transgranicznych (międzynarodowych). Dla przedsiębiorców oznacza to duże oszczędności, bowiem w przypadku firm zajmujących się eksportem i importem towarów, koszt przewalutowania transakcji może znacząco wpłynąć na rentowność przedsięwzięcia. Nasza propozycja to koszty zdecydowanie niższe niż usługi świadczone za pośrednictwem banków czy innych dostawców. TransferGo oferuje na teraz najniższą na rynku marżę od przewalutowania. To rewolucyjna oferta. Ponadto, cały koszt operacji znany jest na samym początku – nie ma ukrytych kosztów – Magdalena Gołębiewska, Country Manager TransferGo.

Dodatkowo TransferGo przygotowało dedykowaną ofertę dla Klientów BigChina.pl. Z kodem CHINY, aż 5 transakcji bez opłaty za przelew! Tak korzystnej oferty nie wolno przegapić. Oferta ważna jest do końca roku 2017. W związku z gorącym, świątecznym okresem, timing wydaje się bardzo trafiony.

Warto pamiętać, że firmy/banki oprócz kosztu za przelew z reguły doliczają marże do rynkowego kursu wymiany. W przypadku TransferGo jest ona bardzo niska i wynosi tylko 0,65% od wartości rynkowej na kursie wymiany walut!. Niewątpliwie jest to jedna z najkorzystniejszych ofert na rynku!

Przykładowe ceny za przelew w polskich bankach:

Alior Bank

0,30% – 1% kwoty przelewu, opłata dodatkowa po wybraniu opcji OUR – max. 100 zł

Citi Handlowy

0,25% – 0,50% kwoty przelewu, min. 10 zł, max. 100 zł, opłata dodatkowa 70 zł po wybraniu opcji OUR

Deutsche Bank

0,20% kwoty przelewu, min. 30 zł max. 250 zł, dodatkowy koszt 65 zł dla banku pośredniczącego

Getin Bank

0,20% kwoty przelewu, min. 30 zł, max. 250 zł, opłata dodatkowa 80 zł po wybraniu opcji OUR

ING Bank Śląski

0,25% kwoty przelewu, min. 50 zł, max. 200 zł – przy przelewie w placówce; przy przelewie internetowym koszt przelewu wynosi 40 zł

mBank

0,35% kwoty przelewu, min. 25 zł, max. 200 zł, OUR – kwota uzależniona od taryfy opłat banków pośredniczących

Pekao SA

0,50% kwoty przelewu, min. 30 zł, max. 250 zł, dodatkowa opłata 22 zł za nadanie komunikatu SWIFT, opłata dla banku zagranicznego 0,20% kwoty przelewu, min.50 zł max. 450 zł

PKO Bank Polski

0,15% kwoty przelewu, min. 25 zł, max.130 zł, opłata dodatkowa 80 zł po wybraniu opcji OUR

TransferGo

Z kodem CHINY – 0 zł (!) – tylko do końca 2017 roku! Kod ważny na 5 transakcji.

Źródło: Centrum Obsługi Klienta dostawców

CHIŃSKIE PRODUKTY JUŻ NIE TYLKO NA ALLEGRO

Gigantyczne, międzynarodowe przedsięwzięcie, o łącznym budżecie setek miliardów dolarów. Chiny stają się coraz bardziej dostępne, już nie tylko dla dużych koncernów, ale także dla drobnych przedsiębiorców. Do tej pory, ci najmniejsi skupiali się głównie na sprowadzaniu pochodzącego z Azji towaru, który następnie sprzedawali chociażby na Allegro. Coraz większa liczba polskich przedsiębiorców znajduje dostawców towarów i półproduktów.

Niewątpliwie, Chiny odciskają swoje piętno w biznesowym krajobrazie Europy. Już teraz produkty produkowane w tym kraju stanowią największe źródło importowanych dóbr dla Unii Europejskiej. Są ważne także dla Polski: zajmują drugie, po Niemczech, miejsce na liście źródeł importu (24 mld dolarów w 2016) – niestety – pierwsze pod względem deficytu w handlu zagranicznym. Nowy Jedwabny Szlak może jednak już wkrótce zrównoważyć te proporcje. Z pewnością nie stanie się to jednak z dnia na dzień.

Rosnąca wymiana handlowa to pole do zagospodarowania dla firm i instytucji oferujących usługi finansowe, chociażby te najbardziej podstawowe – przelewy międzynarodowe. TransferGo ostatnio pojawił się w Indiach – ogromnym rynku rozwijającym się w tempie ponad 7% rocznie. Teraz przyszedł czas na Chiny. Wiecej na http://try.transfergo.com/send-money-to-china-poland/

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.