Transport i logistyka

CARGOWAYS obniża ceny małych przesyłek lotniczych z Chin

CARGOWAYS obniża ceny małych przesyłek lotniczych z Chin

CARGOWAYS, lider w obsłudze przesyłek lotniczych z Chin, wraca na rynek małych paczek w zakresie wagowym od 0,5 do 50 kg. Nowe stawki, które wchodzą w życie od 1 maja 2014, nie mają sobie równych i znowu pozwalają oszczędzać importerom – nawet 40%. I to w porównaniu do najtańszych ofert, lecz tym razem już nie spedytorów, ale brokerów kurierskich! Ceny spadły o prawie połowę. Dla przykładu, paczka o wadze 3 kg kosztować będzie jedynie 199 zł, a za 30-kilogramowy ładunek importer zapłaci tylko 738 zł. „Za półkilową przesyłkę z próbkami klient zapłaci u nas teraz jedynie 99 zł. To mniej, niż DHL Express inkasuje za przesyłki dokumentowe w Europie” – dodaje Maja Białożyt, na co dzień odpowiedzialna za nadzór nad zleceniami. Jak to możliwe?
Firma nawiązała w tym roku współpracę z nowymi partnerami logistycznymi, którzy są odpowiedzialni za skuteczniejszą realizację odbiorów przesyłek w Chinach. „To najsłabsze ogniwo procesu transportowego, ponieważ Chińczycy nie zawsze są do końca uczciwi w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami. Mimo, że porozumiewają się między sobą w tym samym języku, to często dochodzi do nieporozumień w kwestii gotowości przesyłki do odbioru, sposobu opakowania, czy wymaganej dokumentacji” – wyjaśnia współzałożycielka Cargoways.
Przyczyn utrudnień w odbiorach przesyłek z terenu Chin jest znacznie więcej. Różnica stref czasowych, duże odległości pomiędzy największymi ośrodkami miejskimi, braki w dokumentacji eksportowej nadawcy – sprawiają, że zanim przesyłka opuści Chiny, mija zazwyczaj kilka dni. Do tego dochodzi przeładowanie samolotów latających z Państwa Środka, co czasami powoduje, że paczka gotowa do eksportu nie może „wejść na samolot”, gdyż ostatnie wolne miejsce zostało zarezerwowane dla innego przewoźnika.
Import z Chin może zatem niejednokrotnie okazać się dla przedsiębiorców nazbyt stresujący i czasochłonny. Wielu z nich już dawno zdecydowało się powierzyć tę część obowiązków specjalistom z Cargoways, dzięki czemu mogą skupić się na rozwoju działalności handlowej.
CARGOWAYS specjalizuje się w obszarze importu lotniczego z Chin od blisko 5 lat i z sukcesem pomaga importerom transportować towary szybko i tanio. Importerzy chwalą przejrzysty system składania zleceń on-line, a niskie ceny są dostępne dla każdej firmy, bez względu na ilość realizowanych przesyłek.
Kontakt

 

Cargoways – Biuro Obsługi Przesyłek

 

Kontakt telefoniczny z naszym biurem: +48 88 858 22 22
Od poniedziałku do piątku w godz.: 9:30 – 17:30 
E-mail: biuro@cargoways.pl
WWW: http://www.cargoways.pl
Ceny przesyłek z Chin od 0,5 do 30 kg:
Pełny cennik dostępny na: http://www.cargoways.pl/cenniki.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.