Aktualności

Rekordowe przewozy koleją z Chin do Europy

Przeszło 2290 pociągów wyjechało z północnych Chin do Europy w ciągu pięciu lat. W ciągu miesiąca jeździ ich już ponad 90.

Transport kolejowy z Chin jest idealnym rozwiązaniem dla importerów, którym zależy na czasie. Fracht pociągu z Chin do Polski trwa około 14 dni i jest istotną alternatywą dla transportu morskiego. Atrakcyjność przewozów wiąże się także z faktem, że koleją można przewozić ładunki drobnicowe jak i pełnokontenerowe w wymiarze kontenera 40HQ.

Port kolejowy Suifenhe w północno-wschodnich Chinach jest jednym z najważniejszych węzłów transportu kolejowego Państwa Środka. W ciągu pięciu lat istnienia terminal obsłużył już 2290 pociągów z Chin do Europy. Port Suifenhe jest tak ważny dla globalnej logistyki, ponieważ znajduje się na granicy chińsko-rosyjskiej.

 

 

Według China Railway Harbin Bureau Group Co., Ltd, w ciągu ostatnich pięciu lat miesięczna liczba pociągów towarowych kursujących z Chin do Europy znacznie wzrosła. Początkowo było ich jeden lub dwa miesięcznie. Obecnie jeździ ich około 95 w ciągu miesiąca.

Obecnie pociąg towarowy Chiny-Europa łączy port Suifenhe w prowincji Heilongjiang z pięcioma innymi krajami i 25 chińskimi miastami. Trasa kolejowa obejmuje trzy główne korytarze — zachodni, wschodni i środkowy — z portem Suifenhe położonym we wschodnim korytarzu.

Chiny uruchomiły usługę pociągów towarowych między Chinami a Europą w 2011 roku. Od tego czasu kolej stała się kluczowym ogniwem współpracy handlowej i gospodarczej na całym kontynencie euroazjatyckim.

Źródło: https://english.news.cn/20230802/912709dd19cb46b1bcd894ce7ab49bd0/c.html

Poznaj najważniejsze terminale kolejowe w Chinach!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.