Aktualności

Chiński producent opon rozpoczyna ekspansję

Sailun Group Co., Ltd, chiński producent opon, poinformował o planach ekspansji zagranicznej. Na razie wejdzie na rynek w Kambodży.

Firma Sailun Group Co., Ltd. to wiodący chiński producent opon samochodowych. Jego pozycję na chińskim rynku można porównać do renomy Goodyear, Continental, czy Michelin. Producent poinformował, że rozpoczyna ekspansję na rynki zagraniczne. Pierwszym krajem, w którym poczyni inwestycje, będzie Kambodża.

Sailun Group planuje w tym roku przeznaczyć ponad 770 milionów juanów na projekt w Kambodży. Łączna kwota inwestycji opiewa już na przeszło 2,25 miliarda juanów. Daje to zawrotną kwotę ponad 300 milionów dolarów. Firma chce w ten sposób zwiększyć zdolności produkcyjne do 12 milionów półstalowych opon radialnych rocznie.

Wcześniejsze inwestycje o charakterze międzynarodowym firma poczyniła w 2023 roku. Wtedy też podpisała umowę współpracy z meksykańskim  TD INTERNATIONAL HOLDING. Inwestycja ta pochłonęła w ubiegłym roku aż 240 milionów dolarów.

Firma produkcyjna Sailun Group Co., Ltd. powstała w 2002 roku. Jej siedzibą jest Qingdao.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2024/02/chinski-producent-opon-planuje-ekspansje-zagraniczna/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.