Aktualności

Port Gdańsk w europejskiej czołówce

Gdański Port awansował do dziesiątki największych portów morskich w Europie. Wyprzedził nawet Amsterdam i Primorsk.

Port morski w Gdańsku kolejny rok z rzędu notuje historyczne rekordy pod względem liczby obsługiwanych ładunków. Wyjątkowo dobra passa trwa już od czterech lat. W tym czasie port zwiększył ilość przeładunków o 70%. Tym samym zajął dziewiąte miejsce w rankingu największych portów europejskich. W samej Unii Europejskie plasuje się na miejscu siódmym.

Tylko w 2023 roku Port Gdańsk przeładował aż 81 milionów ton towarów. To zdecydowanie więcej niż porty w Marsylii, Amsterdamie, Primorsku czy Walencji. Należy wspomnieć, że w roku 2020 przeładunki w Gdańsku sięgały rzędu 48 milionów ton. Oznacza to, że w ciągu czterech lat port zwiększył zdolności przeładunkowe o niemal 70%.

Port Gdańsk obejmuje ponad 3200 hektarów lądu. Zaś długość nabrzeży to łącznie przeszło 23 kilometry. Głębokowodny port północy jest w stanie obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Zawinęły tam między innymi OOCL Hong Kong i MSC Gulsun.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/biznes/wielki-sukces-portu-gdansk-wyprzedzil-europejskie-potegi/wkbnxz4

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.