Aktualności

Liczba chińskich patentów stale rośnie

Wskaźnik industrializacji patentów w Chinach idzie w górę. Ilość zgłaszanych patentów od pięciu lat nieustannie rośnie.

Jak wynika z raportu Chińskiej Narodowej Administracji Własności Intelektualnej, wskaźnik uprzemysłowienia patentów na wynalazki w Chinach uległ poprawie. Tempo industrializacji patentów w 2023 roku wyniosło 39,6%. Oznacza to wzrost o 2,9 punktów procentowych w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednocześnie od pięciu lat z rzędu utrzymuje się ono w stałym trendzie wzrostowym.

Udział przedsiębiorstw dużych, średnich, małych i mikro wyniósł odpowiednio 51%, 57,9%, 53,9% i 33,8%. Tym samym firmy średnie są odpowiedzialne za najwyższy wskaźnik rejestracji nowych patentów. Ponadto popularny w Chinach model współpracy przemysł-uczelnia-badania skutecznie poprawił stopień uprzemysłowienia kraju w zakresie patentów.

Średni zysk z patentów na wynalazki z „badań przemysłowo-uniwersyteckich” sięgnął 10,33 miliona juanów. Daje to ponad 1,43 miliona dolarów amerykańskich w przeliczeniu na jedno przedsiębiorstwo.

Warto wspomnieć, że ochrona własności intelektualnej w Chinach stale się poprawia. W zeszłym roku odsetek chińskich właścicieli patentów, którzy doświadczyli naruszenia patentu, wyniósł 6,7%. To spadek o jeden procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202404/17/WS661f6ddaa31082fc043c27a9.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.