Aktualności

Pekin i Berlin zacieśniają współpracę

Skala przemysłowa współpracy chińsko-niemieckiej w Pekinie osiągnęła wartość 40 miliardów juanów. W chińskiej stolicy działa już ponad 100 niemieckich przedsiębiorstw.

Współpraca na linii Niemcy-Chiny rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Potwierdza to zorganizowane w Pekinie forum ze strefą demonstracyjną współpracy gospodarczej i technologicznej obydwu krajów. Strefa biznesowa przyciągnęła już ponad 100 niemieckich przedsiębiorstw. Tym samym roczna skala przemysłowa osiągnęła wartość 40 miliardów juanów (około 5,53 miliarda dolarów).

We wtorek w Pekinie zakończyło się Forum Ukrytych Mistrzów Chiny-Niemcy (Chiny-Europa) 2024. Dało się na nim zaobserwować trend wspólnego rozwoju między chińsko-niemieckimi ukrytymi mistrzami a innowacyjnymi klastrami małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Ukryci mistrzowie to odnoszące sukcesy, ale mało znane MŚP. Są oni światowymi liderami w swoich niszach branżowych. Niemcy mogą się obecnie pochwalić około 500 ukrytymi mistrzami.

Uczestnicy forum stwierdzili, że uważają współpracę gospodarczą i technologiczną na linii Chiny-Niemcy za model współpracy globalnej. Przedstawiciele chińsko-niemieckich parków przemysłowych podpisali nawet inicjatywę, której celem jest integracja ekosystemów współpracy pomiędzy różnymi regionami i branżami. Parki te zlokalizowane są w takich regionach i miastach jak Pekin, Taicang, Qingdao, Wuhan i Hefei.

Dzięki inwestycji o wartości 5 miliardów euro strefa demonstracyjna współpracy gospodarczej i technologicznej Chiny-Niemcy jest postrzegana jako kluczowa brama do chińsko-europejskiej.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202405/15/WS66442179a31082fc043c7330.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.