Aktualności

Rekordowe wyniki chińskiego portu Beibu Gulf

Południowochiński port Beibu Gulf odnotował rekordowe wyniki przepustowości w 2023 roku. W tym czasie dokonano przeładunku ponad 8 milionów TEU.

Beibu Gulf to chiński port morski położony w zatoce w regionie autonomicznym Guangxi Zhuang. Port obsługuje aż 76 tras żeglugowych z czego 48 to szlaki międzynarodowe. Według listy Lloyd’s List Beibu Gulf należy do setki największych portów na świecie.

Ubiegły rok był rekordowy dla wyników Beibu Gulf. W 2023 roku w porcie przeładowano przeszło 8 milionów TEU, czyli odpowiednik dwudziestoomowych jednostek kontenerowych. Rok wcześniej liczba oscylowała w granicach 7 milionów. Warto nadmienić, że od siedmiu lat port nieprzerwanie notuje dwucyfrowe wzrosty liczby przeładunków.

Port Beibu Gulf nieustannie się rozwija. Świadczą o tym zarówno szeroko zakrojone działania marketingowe jak i rozbudowa terminali. Duży wkład w rozwój portu posiadają Nowy Międzynarodowy Korytarz Handlowy Lądowo-Morski oraz Regionalne Kompleksowe Partnerstwo Gospodarcze

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2024/01/chinski-port-beibu-gulf-odnotowal-rekordowa-przepustowosc-w-2023-r/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.