Aktualności

Kolejne ulgi dla chińskich przedsiębiorców

Chiny ponownie rozszerzą ulgi w zakresie opłat dla przedsiębiorców. Ministerstwo Finansów czasowo zniesie niektóre podatki i obowiązkowe należności.

Chińskie Ministerstwo Finansów podaje, że rząd rozszerzy kilka preferencyjnych polityk dla firm w zakresie podatków i opłat. Ich celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorstw, które nadal walczą ze skutkami trzyletniego lockdownu. Ulgi zastosowane będą w kilku obszarach gospodarki.

Chiny w dalszym ciągu utrzymają zwolnienie z opłat rejestracyjnych na niektóre leki i wyroby medyczne stosowane w profilaktyce epidemii. Ulgi znajdą zastosowanie w okresie od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2027 roku. W tym samym okresie przedłużona zostanie polityka wsparcia dla funduszy wykorzystywanych na transfery personelu do lokalnych zbiorników wodnych.

Okres obowiązywania wsparcia i ulg będzie różny. Preferencyjne zasady dla dostawców ciepła będą obowiązywać do końca sezonu grzewczego w 2027 roku. Dla firm wydawniczych – do 31 grudnia 2027 roku.

Dane ministerstwa pokazują, że w okresie styczeń-sierpień dochody podatkowe Chin wyniosły około 11,32 biliona juanów. Daje to około 1,58 biliona dolarów amerykańskich.  Pomimo zniesienia covidowych restrykcji dochody podatkowe poniosły spadek o 12,6% w ujęciu rok do roku.

Źródło: https://english.news.cn/20230927/18063f336dd5460f915ddca43a93a035/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.