Aktualności

Seres Group wkracza do Europy

Chińskie marki motoryzacyjne zdobywają coraz większe uznanie na świecie. Jedną z nich jest Seres, która dostarczyła pierwszą partię samochodów do norweskiego Bergen.

Konsumenci z Europy doceniają samochody produkcji koreańskiej i japońskiej. Mimo iż chińskie firmy motoryzacyjne nie ugruntowały sobie jeszcze uznania na rynku europejskim, coraz częściej biorą ten obszar pod uwagę. Tak też jest w przypadku Seres Group.

Przedsiębiorstwo powstało w Chongqing jeszcze w 1986 roku. Początkowo Seres był producentem części zamiennych do motocykli, samochodów i sprzętu gospodarstwa domowego. Z czasem firma wkroczyła do branży automotive i rozpoczęła produkcję samochodów.

Ekspansja Seres na rynek europejski rozpoczęła się z końcem czerwca. Wtedy też pierwsza dostawa samochodów chińskiej marki trafiła do norweskiego Bergen. Transport objął partię samochodów Seres 5, które należą do tego samego segmentu co np. Skoda Enyaq iV. Samochdów wyposażony jest w 470 centymentrowe nadwozie i 20-calowe koła.

Eksport samochodów Seres do Europy jest częścią nowej zagranicznej strategii firmy. Przedsiębiorstwo motoryzacyjne chce rozszerzyć obecność na rynkach światowych i zwiększyć portfolio dostępnych produktów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/06/seres-group-rozpoczyna-dostawy-na-rynek-europejski/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.