Aktualności

Starbucks otwiera w Chinach park innowacji

Park Innowacji Kawowych to nowa inwestycja Starbucksa na rynku chińskim. Zadaniem parku będzie wzmocnienie łańcucha dostaw.

Wieloletnia obecność Starbucksa na chińskim rynku pozwoliła kawowej marce zdobyć rzesze wiernych klientów. Najświeższym owocem działalności giganta kawowego jest otwarcie China Coffee Innovation Park, czyli Parku Innowacji Kawowych. Inwestycja powstała w Kunshan w prowincji Jiangsu. Zdaniem marki, park ma za zadanie wzmocnić łańcuch dostaw w regionie.

Park w Kunshan to największa inwestycja w centrum produkcji i dystrybucji kawy Starbucks poza Stanami Zjednoczonymi. Jej wartość szacuje się na przeszło 1,5 miliarda juanów (220 milionów dolarów). Obiekt ma być najbardziej energooszczędnym i zrównoważonym centrum produkcji i dystrybucji kawy Starbucks na świecie.

Laxman Narasimhan, dyrektor generalny Starbucks China podkreśla, że Państwo Środka ważne jest dla amerykańskiej marki. „Jako największy i najszybciej rozwijający się rynek zagraniczny Starbucks, będziemy w dalszym ciągu pogłębiać inwestycje i wzmacniać długoterminowe zaangażowanie na rynku chińskim”.

Park o powierzchni 80 000 metrów kwadratowych importuje wysokiej jakości zielone ziarna Arabiki do palenia, pakowania, przechowywania i dystrybucji. Zakład będzie wykorzystywał zaawansowane, przyjazne dla środowiska technologie do mieszania i palenia wysokiej jakości zielonych ziaren kawy Arabica. Ziarna pochodzą z ponad 30 krajów i regionów na całym świecie, w tym z Chin.

Starbucks posiada sieć ponad 6500 sklepów i kawiarni w przeszło 250 chińskich miastach. Do końca 2025 roku sieć ma objąć minimum 9000 placówek.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202309/19/WS6509495fa310d2dce4bb685e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.