Aktualności

BMW prowadzi testy autonomiczne w Szanghaju

Koncern BMW testuje samochody autonomiczne w Szanghaju. System L3 już niedługo może trafić do sprzedaży.

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW rozpoczął rywalizację z największymi graczami branży pojazdów autonomicznych. Najnowszy system BMW L3 to pilot jazdy automatycznej poziomu trzeciego. Do sprzedaży trafi najpewniej pod nazwą SAE Personal Pilot L3 poziomu 3. Podczas gdy kierowcy w USA korzystają z pilotów jazdy autonomicznej poziomu drugiego, Niemcy niedługo będą mogli korzystać z poziomu trzeciego. Obecnie system Tesla FSD Beta jest pilotem poziomu drugiego.

BMW jest pierwszym producentem samochodów, który spełnia wymagania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wymagania dotyczą automatycznego systemu utrzymywania pasa ruchu. Koncern tym samym uzyskał homologację na testy drogowe przy dużych prędkościach w Chinach. Nowa licencja zezwala BMW na prowadzenie testów na większych obszarach niż dotychczasowy pięciokilometrowy odcinek autostrady w Szanghaju.

Pakiet autonomicznej jazdy BMW L3 wprowadza liczne innowacje. Wśród funkcji znajdziemy: zintegrowane czujniki o wysokiej wydajności, nowe systemy lidarowe, przednie kamery o rozdzielczości 8 megapikseli zapewniające wykrywanie obiektów z dużej odległości.

Niemieckie BMW jest przygotowane do wprowadzenia na rynek produktów z funkcjami autonomicznego systemu L3. Chodzą słuchy, że najnowsze BMW serii 5 z długim rozstawem osi, które zostanie wprowadzone na rynek w styczniu, będzie mogło rozszerzyć się do autonomicznej jazdy L3.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202312/18/WS657f89c7a31040ac301a82b4.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.