Aktualności

Chiński e-commerce w rozkwicie

Branża e-commerce w Chinach znajduje się w szczytowej formie. Chińczycy pokochali zakupy w sieci w trakcie pandemii i korzystają z nich do dzisiaj.

Pandemia Covid-19 przyzwyczaiła konsumentów do nowych nawyków zakupowych. Jednym z nich są zakupy za pośrednictwem internetowych platform handlu. W trakcie pandemii tego typu zakupy zapewniały bezpieczeństwo, a czasem były nawet koniecznością. Jednak wygoda i oszczędność czasu podczas dokonywania zakupów internetowych sprawiają, że weszły one konsumentom w nawyk. Zwłaszcza w chińskim społeczeństwie.

Nie bez powodu to właśnie z Chin pochodzą najwięksi gracze na rynku e-commerce. Platformy zakupowe, takie jak Alibaba, Aliexpress, JD.com, czy 1688.com są znane konsumentom a także importerom na całym świecie.

Chińska Federacja Logistyki i Zakupów wraz z JD.com przeprowadzili niedawno badania rynku e-commerce w Chinach. Według raportu indeks, który śledzi działania logistyczne na chińskich platformach sprzedażowych, wzrósł tylko w kwietniu o 0,7 punktu. Obecnie indeks wynosi już 109 punktów i jest to najlepszy wynik od 2022 roku.

Eksperci szacują, że jeszcze w maju indeks działań logistycznych poszybuje w kierunku 110 punktów. Oznacza to, że ożywienie zakupowe w Chinach nadal trwa.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/05/rozkwit-chinskiego-sektora-logistyki-e-commerce/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.