Aktualności

Chiński handel cyfrowy kwitnie

Handel usługami cyfrowymi w Chinach odnotował kolejny wzrost. Wartość sprzedanych produktów osiągnęła ponad 370 miliardów dolarów.

Rynek usług świadczonych drogą cyfrową (takich jak oprogramowania, streaming, czy gry) rośnie w ogromnym tempie na całym świecie. Zapotrzebowanie na rozwiązania cyfrowe, zwłaszcza takie, które są dedykowane dla firm, przeżyło boom podczas pandemii Covid-19. To wtedy większość przedsiębiorstw zdecydowało się na pracę zdalną. A co za tym idzie – szukały one rozwiązań, które usprawnią pracę zespołową.

Podczas ceremonii otwarcia drugiej edycji Global Digital Trade Expo w Hangzhou nastąpiło podsumowanie chińskiego handlu usługami cyfrowymi. Tylko w 2022 roku wartość sprzedanych produktów cyfrowych osiągnęła pułap ponad 372 miliardów dolarów. Oznacza to, że sprzedaż w ciągu roku wzrosła o 3,4%.

W tym okresie skala importu i eksportu handlu elektronicznego wyniosła około 296 miliardów dolarów. Oznacza to, że cyfrowy handel transgraniczny wzrósł o niemal 10% w stosunku rok do roku.

Szacuje się, że do końca roku liczba chińskich przedsiębiorstw oferujących usługi cyfrowe, o wartości rynkowej przekraczającej miliard dolarów, będzie większa niż 200. Jednocześnie chiński rząd pracuje nad rozwiązaniami, które będą promować Państwo Środka jako rynek otwarty na nowoczesne rozwiązania. Ma to być kraj, który wspiera innowacje i tworzy bezpieczne środowisko do handlu produktami cyfrowymi.

Źródło: https://english.news.cn/20231123/f2a55088b8c44ed5afc85f4b578586a5/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.