Aktualności

Chiński przemysł spożywczy stale rośnie

Systematyczny wzrost i stabilizacja – to aktualny stan przemysłu spożywczego w Chinach. Chiński rynek dóbr konsumpcyjnych utrzyma w tym roku wzrost na poziomie 7%.

Branża spożywcza w Chinach, obok sektora motoryzacyjnego i wysokich technologii, jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Choć wyroby spożywcze nie są oczywistym pomysłem na import z Chin, warto rozważyć tę opcję. Tym bardziej, że za sprawą stabilnego tempa wzrostu, ceny dóbr spożywczych w Chinach są atrakcyjne. Jednocześnie azjatyckie delikatesy cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem na rynku europejskim.

Chińskie urzędy statystyczne wzięły pod lupę krajowe firmy spożywcze, których roczny obrót wynosi minimum 20 milionów juanów. Na tej podstawie stwierdzono, że przedsiębiorstwa te wypracowały roczny przychód rzędu 9,8 biliona juanów. To daje aż 5,6% więcej niż w roku ubiegłym. Czysty zysk firm spożywczych wzrósł z kolei w skali rok do roku u ponad 9,6%.

Jeśli przemysł spożywczy w Chinach utrzyma poziom produkcji i ekspansji zagranicznej, rok 2023 przyniesie rekordowe przychody. Już teraz szacuje się, że przychód topowych firm spożywczych wzrośnie o około 7%.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/05/chinski-przemysl-spozywczy-utrzymuje-stabilne-tempo-wzrostu/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.