Aktualności

Chińskie targi CIIE w Los Angeles

Ponad 400 wystawców pojawiło się na China International Import Expo w Los Angeles. To wyjazdowa odsłona znanych na całym świecie chińskich targów CIIE.

China International Import Expo to jedne z najważniejszych chińskich targów branżowych. Targi CIIE po raz pierwszy zorganizowano zaledwie kilka lat temu na życzenie Xi Jinpinga. Jednak od tego czasu, obok Targów Kantońskich, cieszą się ogromną popularnością odwiedzających z Chin i ze świata.

Ze względu na różnorodność prezentowanego asortymentu, na CIIE każdy znajdzie coś dla siebie. Na wystawach pojawiają się między innymi: produkty rolne, elektronika użytkowa, samochody, wyroby medyczne, a także przedmioty użytku codziennego.

W tym roku CIIE zorganizowało specjalną zamiejscową edycję targów, czyli tak zwany roadshow. Odbyła się ona w Los Angeles, gdzie przyciągnęła ponad 400 wystawców ze Stanów Zjednoczonych i całego świata. Sun Chenghai, zastępca dyrektora generalnego CIIE, podkreśla, że roadshow pozwoli zliberalizować podejście do handlu międzynarodowego i pokaże możliwości chińskich producentów.

„Od 1 lipca 2023 roku ogólny poziom taryf celnych w Chinach zostanie obniżony do 7,3%. To znacznie poniżej zobowiązania WTO (Światowej Organizacji Handlu) na poziomie 9,8%. Zatem próg wejścia dla inwestycji zagranicznych w Chinach nadal się zmniejsza.” – podkreśla Sun. Te zmiany są idealnym tłem do prezentowania nowych wyrobów i usług produkcji chińskiej oraz poszukiwania inwestorów ze Stanów.

Jesienią zaś odbędzie się chińska edycja CIIE w Szanghaju. Obecność na listopadowych wystawach już na ten moment potwierdza ponad 850 wystawców z kraju i ze świata. Wolnych miejsc pozostaje jeszcze sporo, a zakontraktowana pod imprezę powierzchnia to aż 280 000 m2.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202305/24/WS646d6eb8a310b6054fad4ccc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.