Aktualności

Nagłe ożywienie przychodów Huawei

Po raz pierwszy od 2020 roku Huawei odnotował wzrost przychodów. Dotychczasowy zastój spowodowany był ograniczeniami nałożonymi przez USA.

Huawei Technologies Co. poinformował, że przychody chińskiego giganta wzrosły o 3% w pierwszej połowie 2023. To pierwszy taki wzrost od 2020 roku. W tym czasie Huawei wygenerował 310,9 miliarda juanów (43 miliardy dolarów) przychodów w pierwszej połowie tego roku. Oznacza to, że mimo trwających obostrzeń ze strony USA, chińska marka zaczyna sobie coraz lepiej radzić w nowej rzeczywistości.

Firma stwierdziła, że poprawa marży wynika z lepszych systemów zarządzania i zysków ze sprzedaży niektórych firm. Szczególne polepszenie wyników odnotował dział produktów konsumenckich Huawei. Dział ten nadzoruje smartfony, tablety i inne drobne urządzenia telekomunikacyjne. Tym samym obszar odnotował wzrost sprzedaży o 2,2% w ujęciu rok do roku. Jednocześnie osiągnął 103,5 miliarda juanów zysku w pierwszej połowie roku.

Podobne wyniki zyskał dział infrastruktury informatycznej i komunikacyjnej Huawei. Osiągnął on nieco ponad 167 miliardów juanów zysku. Z kolei biznes w chmurze wypracował przeszło 24 miliardy juanów zysków.

Xiang Ligang, dyrektor generalny Information Consumption Alliance, czyli stowarzyszenia branży telekomunikacyjnej, powiedział, że odkąd rząd USA nałożył surowe ograniczenia na Huawei w 2019 roku, firma ciężko pracowała, aby zmniejszyć negatywny wpływ na swoje przychody. W tym celu firma bada nowe linie biznesowe. Zainteresowanie Huawei obejmują wyprawy w technologie inteligentnych samochodów, przetwarzanie w chmurze, czy cyfrowe rozwiązania energetyczne.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202308/12/WS64d6b8c7a31035260b81bae9.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.