Aktualności

Ożywienie w chińskim sektorze logistycznym

Chiński sektor logistyczny odnotował znaczne ożywienie w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku. Wartość branży wzrosła do niemal 190 bilionów juanów.

Według Chińskiej Federacji Logistyki i Zakupów krajowy sektor logistyczny odnotowuje stałe ożywienie od początku tego roku. Mimo upałów i powodzi, z jakimi borykały się Chiny, dynamika wzrostu utrzymuje się. Jak podaje federacja, wartość logistyki społecznej osiągnęła już pułap niemal 190 bilionów juanów. To równowartość około 26,5 biliona dolarów amerykańskich.

Chińska logistyka notuje wzrost w kilku obszarach. Dotyczy to zarówno logistyki przemysłowej, społecznej jak i łańcuchów dostaw. Tylko sektor logistyki produktów przemysłowych zanotował ożywienie na poziomie 3,8% względem roku ubiegłego.

Z raportu Chińskiej Federacji Logistyki i Zakupów wynika, że całkowite przychody branży logistycznej wzrosły o 4,6% w ujęciu rok do roku. Tym samym przychód osiągnął  7,5 biliona juanów. Zdaniem organu logistycznego branża będzie w tym roku nadal rosnąć. Wszystko za sprawą wdrożenia nowych polityk wspierających sektor logistyczny.

Źródło: https://english.news.cn/20230830/2686cb57428d43df8183cda2ca77f376/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.