Aktualności

Park naukowo-technologiczny w Shenzhen

Prowincja Guangdong zacieśnia więzi Hongkongiem. Ich celem jest rozwój parku technologicznego Hetao Shenzhen-Hongkong.

Południowo-chińska prowincja Guangdong znana jest z rozwoju branży nowych technologii i elektroniki użytkowej. To tam, w Kantonie i Shenzhen, siedziby swoich firm posiadają największe przedsiębiorstwa technologiczne w kraju. Jednocześnie dostęp do surowców, środowisko uniwersyteckie i dostępność wykwalifikowanej kardy sprawiają, że jest to region atrakcyjny dla branży hi-tech.

W regionie działa kilkanaście parków technologicznych, na które składają się przedsiębiorstwa produkcyjne, ośrodki badawczo-rozwojowe i miejsca kształcenia talentów. Jednym z najnowszych parków naukowo-technologicznych jest Hetao Shenzhen-Hongkong. Jak sama nazwa wskazuje, to efekt współpracy miasta Shenzhen z Hongkongiem.

Prowincja Guangdong integruje zasoby różnych departamentów i administracji, aby przekształcić park w platformę przyciągającą najlepsze zasoby innowacyjne ze świata. Jednocześnie władze nakreśliły cztery główne zadania rozwoju parku w Shenzhen. Wśród nich jest promowanie międzynarodowych innowacji naukowych i technologicznych poprzez współpracę Hongkingiem. Istotnym zadaniem jest także wykorzystanie parku jako bazy dla pilotażowej produkcji przemysłowej innowacji technologicznych.

Już teraz łączna alokacja środków na badania (z wydziału finansów prowincji) przekracza 370 milionów juanów (około 50,8 milionów dolarów). Shenzhen przygotowało zaś 800 000 metrów kwadratowych powierzchni do celów badawczych i przemysłowych.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202309/14/WS65023f3ca310d2dce4bb5962.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.