Aktualności

Pierwsza inwestycja Moderny w Chinach

Moderna, producent szczepionek mRNA, podpisała umowę o współpracy z władzami Szanghaju. To pierwsza inwestycja giganta farmaceutycznego w Chinach kontynentalnych.

Amerykański producent szczepionek mRNA, firma Moderna, dał się poznać bliżej podczas pandemii Covid-19. Przedsiębiorstwo farmaceutyczne odpowiedzialne było za produkcje i dostawy szczepionek przeciwko Covid. Obecnie Moderna podjęła kluczowy krok w celu rozpoczęcia pierwszej inwestycji w Państwie Środka. Firma podpisała strategiczną umowę współpracy z władzami Szanghaju.

Trójstronny kontrakt obejmuje współpracę między Szanghajską Komisją Gospodarki i Informatyzacji, władzami dystryktu Minhang i firmą Moderna. Strony będą współpracować w sprawach związanych z inwestycjami, badaniami i rozwojem, produkcją i komercjalizacją w sektorze biomedycznym.

Pierwsza inwestycja firmy w Chinach kontynentalnych będzie polegać na utworzeniu rurociągów badawczo-rozwojowych w Minhang. Jednocześnie koncern będzie prowadził badania kliniczne nad nowymi lekami.

Moderna zarejestrowała już firmę biotechnologiczną w szanghajskiej dzielnicy Minhang i założyła tam swoją chińską centralę. Planuje także utworzenie spółek zależnych, które będą zajmować się zarządzaniem inwestycjami, badaniami i rozwojem i produkcją. Firma planuje też budowę zakładu, który zwiększy możliwości badawczo-rozwojowe.

Moderna to jeden z wiodących na świecie twórców szczepionek mRNA. Firma koncentruje się na immunoterapii nowotworów, badaniach i rozwoju medycyny opartej na mRNA oraz technologiach zapobiegania wirusom.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202307/06/WS64a66299a310bf8a75d6d9d5.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.